Ogłoszenia parafialne

 • II Niedziela Wielkanocna - 28.04.2019

  niedziela, 28 kwiecień 2019

  Niedziela Miłosierdzia  28.04.2019 r.     1.      Na wyraźne życzenie Chrystusa, przekazane przez siostrę Faustynę, w drugą niedzielę Wielkanocy przeżywane jest święto Miłosierdzia Bożego. Jest to także patronalne święto Caritas i rozpoczęcie  Tygodnia Miłosierdzia. Świat bardzo potrzebuje Bożego Miłosierdzia, dlatego te dni przeznaczone są na modlitwę za siebie i n... więcej
 • III Niedziela W. Posty - 24.03.2019

  poniedziałek, 25 marzec 2019

  . Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych na... więcej
 • VIII Niedziela Zwykła - 03.03.2019

  niedziela, 3 luty 2019

  1.      Dzisiaj:  pierwsza niedziela miesiąca Niedziela adoracyjna – po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po Mszy św. o godz, 12.00  adoracja do godz. 17.00. O godz. 15.00 zapraszam na Koronkę do Bożego miłosierdzia : Modlić się będziemy za rekolekcjonistę ks. Piotra Pawlukiewicza i o owoce tych rekolekcji dla nas. Sakrament chrztu będzie udzi... więcej
 • IV Adwent - 23.12.2018

  niedziela, 23 grudzień 2018

  IV  Niedziela Adwentu 23.12.2018 r.   1.      W tygodniu: W poniedziałek - Wieczorem w naszych domach i wspólnotach rozpoczniemy świętowanie od wieczerzy wigilijnej. Wieczerza rozpoczyna się od modlitwy i lektury fragmentu Pisma Św. o narodzeniu Zbawiciela świata. Potem jest łamanie się opłatkiem i życzenia. Jest to okazja do okazania życzliwości każdemu. Trzeba wyciągnąć r... więcej
 • Świętej Rodziny

  poniedziałek, 10 grudzień 2018

  Niedziela Świętej Rodziny 30.12.2018 r. 1.     Przeżywamy niedzielę w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin, dlatego powierzamy Jej opiece wszystkie rodziny i małżonków naszej parafii, a w szczególności wszystkich jubilatów kończącego się roku, którym gratuluj... więcej
 • poniedziałek, 10 grudzień 2018

  więcej
 • niedziela, 25 listopad 2018

  więcej
 • XXXIII - Niedziela zwykła - 18.11.2018

  niedziela, 18 listopad 2018

  XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA   18.11.2018 r. 1        Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Słowo Boże zwraca naszą uwagę na sprawy eschatologiczne, czyli na powtórne przyjście Chrystusa, zmartwychwstanie umarłych, sąd ostateczny oraz tryumf Syna Bożego i wszystkich zjednoczonych z Nim przez łaskę uświęcającą. Nie szczędźmy starań, aby osiągnąć szczęście wieczne. ... więcej
 • XXXII - niedziela Zwykła - 11.11.2018

  niedziela, 11 listopad 2018

  XXXII  NIEDZIELA ZWYKŁA    11.11.2018. Dzisiaj: - Nie zapomnijmy w naszych prywatnych modlitwach, aby podziękować Panu Bogu za wolną Ojczyznę, ale też i poprosić, abyśmy daru wolności nie zmarnowali i umieli żyć i pracować dla wspólnego dobra. Może warto też pomodlić się o zgodę i pokój społeczny, by wydaje się, że jesteśmy bardzo podzieleni. Przeżywamy równocześnie D... więcej