Pracowali w parafii

Księża pracujący w parafii Narodzenia NMP w Zaczerniu

 

 

 

 

Z parafii odeszli:


Ks. mgr lic. Władysław Janowski ; ur. 1931 r., Święcenia kapłańskie 27.06.1954 , Prałat Papieski, w Zaczerniu od . 26.08.1987 r. do 26.08.2001 r. - zmarł 14.06.2017 r. Pochowany na cmentarzu w Zaczerniu.

 

Ks. mgr Robert Karaś, Wikariusz, ur. 1985 r., Święcenia kapłańskie 22.05.2010 w Rzeszowie, w Zaczerniu był od 2013 r. do 2017r., Obecnie wikariusz w Rzeszowie.

 

Ks. mgr Jerzy Maciag, Wikariusz; ur. 1985 r., Święcenia kapłańskie 22.05.2010 w Rzeszowie, w Zaczerniu był od 2010 r. do 2013 r., Obecnie wikariusz w Bazylice Mniejszej w Gorlicach.

 

Ks. mgr lic. Andrzej Sroka ur. 1974 r., święcenia kapłańskie 13.05.1999, w Zaczerniu był od 2010 r. do 2011 r., Obecnie proboszcz w Niechobrzu od 2018 r.

 

Ks. mgr Lucjan Szumierz, katecheta ur. 1967 r., Święcenia kapłańskie 29.05.1993 w Rzeszowie, w Zaczerniu  był od 2002 r. do 2010 r. - odszedł do parafii kolegiackiej w Kolbuszowej, Proboszcz w Kolbuszowej od 2010 r.

 

Ks. mgr Łukasz Mariuszyc. Wikariusz; ur. 22.03.1981 r., Święcenia kapłańskie 26.05.2007, w Zaczerniu od 2007 r. do 2010 r. - odszedł do parafii Jasło – św. Stanisław, obecnie wikariusz w parafii w Cmolasie.

 

Ks. mgr Łukasz Skawiński, Wikariusz; ur. 1978 , Święcenia kapłańskie 29.05.2004,, w Zaczerniu od 2004 r. do 2007 r. - odszedł do parafii Jasło – Fara:– obecnie proboszcz i duszpasterz Polonii w Lionie.

 

Ks. mgr Dariusz Drozd , Wikariusz; ur. 1971 , Święcenia kapłańskie 21.05.1998 , w Zaczerniu od 2001 r. do 2004 r. - zmarł 09.09.2018 roku.

 

Ks. mgr Sławomir Ziobro , Wikariusz; ur. 1971 , Święcenia kapłańskie 21.05.1998,, w Zaczerniu od 1998 r. do 2001 r. - odszedł na misje do Gwatemali

 

Ks. mgr lic. Mariusz Miśkowicz, Wikariusz; ur. 1969 , Święcenia kapłańskie 16.05.1996,, w Zaczerniu od 1996 r. do 1998 r. – od 2001 duszpasterz w Kanadzie.

 

Ks. mgr Józef Głąbiński, Wikariusz; ur. 1962 , Święcenia kapłańskie 04.06.1989,, w Zaczerniu od 1992 r. do 1996 r. - odszedł na misje do Gwatemali, obecnie proboszcz  w USA.

 

Praktykę duszpasterską odbywali diakoni:

2002 – ks. Wiesław Kwiatkowski, ur. 1975, Święcenia kapłańskie 09.05.2002 r.

2004 – ks. Paweł Witkowski, ur. 1979, Święcenia kapłańskie 25.05.2004 r.

2005 - ks. Sławomir Piętowski, ur. 1978, Święcenia kapłańskie 14.05.2005 r.

2007 – ks. Tomasz Blicharz, ur. 1981, Święcenia kapłańskie 26.05.2007 r.

2008 – ks. Tomasz Wajdzik, ur. 1982, Święcenia kapłańskie 10.05.2008 r.

2010 – ks. Krzysztof Kalamaszek, ur. 1985, Święcenia kapłańskie 21.05.1910 r.

2011 – ks. Tomasz Wodzień, ur. 1983, Święcenia kapłańskie 11.06.2011 r.

2012 - ks. Paweł Gąsior, ur. 1987,  Święcenia kapłańskie 26.05.2012 r.

2013 - ks. Wojciech Środoń, ur. 1988,  Święcenia kapłańskie 18.05.2013 r.

2018 - ks. Mariusz Bilski -   Święcenia kapłańskie 19.05.2018 r.