Al-anon

Grupa Al-Anon powstała w listopadzie 2006 r. Inicjatorem powstania był Ksiądz Piotr Szczupak. Była to odpowiedź na szukanie pomocy przez grupę kobiet dotkniętych problemem alkoholizmu swoich bliskich, poza parafią.

Nasza grupa nosi nazwę "Przebudzenie". Głównym celem grupy Al-Anon jest pomoc rodzinom alkoholików. Realizujemy to poprzez praktykowanie Dwunastu Stopni, serdeczne przyjmowanie i dodawanie otuchy rodzinom alkoholików. Mamy nadzieję, że znajdziesz w naszej wspólnocie pomoc oraz przyjaźń, z których my również korzystamy. My też żyjemy lub żyliśmy z problemem alkoholizmu i możemy zrozumieć Ciebie lepiej a niżeli inni byliby w stanie to uczynić. My też byliśmy samotni, pełni goryczy i rozczarowań, ale w Al-Anon odkryliśmy, że nie ma sytuacji beznadziejnych, że możliwe jest uzyskanie zadowolenia a nawet szczęścia niezależnie od tego czy alkoholik pije czy też nie. Sytuacja naszej rodziny może się poprawić w miarę jak będziemy stosować wskazania Al-Anon. Dla większości z nas życie z alkoholikiem jest zbyt trudne bez tego rodzaju pomocy duchowej.

Nadrzędną zasadą działania Al-Anon jest anonimowość. Wszystko, o czym mówi się na spotkaniu i między członkami musi być zachowane w całkowitej dyskrecji. Tylko w ten sposób możemy sobie wzajemnie pomóc.

Spotykamy się raz w tygodniu:

w każdą środę o godz. 19:00 (18:00 czasu zimowego)

na plebanii przy parafii w Zaczerniu.

Jeśli dotyczy Cię ten problem PRZYJDŻ DO NAS - NIE CZEKAJ!!!

Może niech te słowa jednej z nas zachęcą Cię do podjęcia decyzji i przekonania się ze warto:

"Jestem wdzięczna Bogu, że postawił na mojej drodze Al-Anon, dzięki któremu moje życie nabrało słonecznego blasku. To, co było kiedyś niemożliwe, dzisiaj stało się realne i proste. Wiem, że dzięki pracy w Al-Anon nastąpiło moje przebudzenie, które z każdym dniem rozwija się chcę, aby ten proces trwał do końca moich dni".

Czekamy na Ciebie
Grupa Al-Anon