Różaniec 2016 - codziennie 17.30, niedziela 16.30

piątek, 30 wrzesień 2016

Październik w naszej polskiej tradycji jest miesiącem różańcowym. To w nim gromadzimy się liczniej w naszych Kościołach, aby modlić się na różańcu. Do odmawiania tej niezwykłej modlitwy zachęcała nas sama Maryja, która objawiając się trójce dzieci w Fatimie mówiła: "odmawiajcie codziennie różaniec".

 

To jej wezwanie towarzyszy nam szczególnie w tym roku, kiedy 8 września rozpoczęły się na Jasnej Górze obchody jubileuszu 300. rocznicy koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Stąd hasłem tegorocznych nabożeństw różańcowych jest: "Żywa korona Maryi".

 

Każdy uczestnik różańca otrzyma specjalną planszę na której widnieje korona Maryi. Dzieci każdego dnia będą przyklejać na niej obrazki przedstawiające ludzi, którzy przez wieki pielgrzymowali na Jasną Górę. Po zakończeniu nabożeństw różańcowych zobaczą, że prawdziwą ozdobą Matki Bożej, nie są diamenty, ale ludzie, którzy kochali Maryję. W koronie wśród obrazków jest także miejsce na zdjęcie dziecka modlącego się na różańcu.

 

Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkie dzieci do włączenia się w tę wielką krucjatę modlitwną i uczestnictwa w codziennej modlitwie różańcowej.

  

Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii odprawiane jest codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a po nim jest recytowana Msza święta, zaś w niedzielę o 16.30.

 

Zapraszamy do licznego udziału!