Różaniec 2015

wtorek, 6 październik 2015

Październik w naszej polskiej tradycji jest miesiącem różańcowym. To w nim gromadzimy się liczniej w naszych Kościołach, aby modlić się na różańcu. Do odmawiania tej niezwykłej modlitwy zachęcała nas sama Maryja, która objawiając się trójce dzieci w Fatimie mówiła: "odmawiajcie codziennie różaniec".

 

Podejmując modlitwę różańcową, pragniemy ją w tym roku ofiarować w intencji prześladowanych chrześcijan. Dlatego hasłem tegorocznych nabożeństw są słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg. św. Marka: "Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mojego imienia". 

 

Każdy uczestnik różańca otrzymał już specjalną planszę, na której każdego dnia będzie przyklejał obrazek ze zdjęciem prześladowanego chrześcijanina i krótką historią jego cierpienia za wierność Chrystusowi.

 

Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkie dzieci do włączenia się w tę wielką krucjatę modlitwną i uczestnictwa w codziennej modlitwie różańcowej.

  

Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii odprawiane jest codziennie
od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a po nim jest Msza święta,
zaś w niedzielę o 16.30.

 

Zapraszamy do licznego udziału!