Parafialna pielgrzymka do Medjugorie 2017

niedziela, 2 kwiecień 2017

W dniach 20 - 26 lipca 2017 roku nasza parafia organizuje 7 dniową pielgrzymkę do Bośniackich i Chorwackich Sanktuariów Maryjnych. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Roberta do 23 kwietnia 2017

pod numerem telefonu: 505 920 618

 

 

Zachęcamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania :)

 

 

 

 

 

BOŚNIACKIE I CHORWACKIE SANKTUARIA MARYJNE

 

TERMIN 20-26.07.2017

 

KOSZT: 560 ZŁ + 160 EURO

 

PROGRAM:

1 dzień Wyjazd z miejsca zbiórki we wczesnych godzinach  porannych ( 4:00). Przejazd przez Słowację , Węgry do Chorwacji. Po drodze Msza Św. w Koszycach. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Zagrzebia , obiadokolacja , nocleg.


2 dzień Po śniadaniu przejazd  do Marija Bistrica . Msza św. w największym Sanktuarium Matki Bożej w Chorwacji, modlitwa przed Cudowną Figurą Czarnej Bogurodzicy. Następnie przejazd do Vepric zwanym Chorwackim Lourdes , gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Wieczorem przyjazd do Medjugorie , zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja , nocleg.


3 dzień Po śniadaniu pobyt w Medjugorje w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju. Wejście na Górę Objawień Podbrdo lub Droga Krzyżowa na Križevac. Wieczorem Msza Św. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


4 dzień Po śniadaniu, przejazd do Mostaru, słynącego z ciekawej architektury i atmosfery z wpływami arabskimi. Spacer po mieście, którego głównym zabytkiem jest XVI– wieczny kamienny Stary Most. Następnie przejazd na Wodospady Kravica – jest to jedna z największych atrakcji przyrodniczych Bośni i Hercegowiny. Powrót do Medjugorje. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Wieczorem Msza Św. Powrót do hotelu , obiadokolacja, nocleg.


5 dzień Po śniadaniu, przejazd do Dubrovnika, zwanego „perłą Adriatyku”. Zwiedzanie najpiękniejszego miasta Chorwacji m.in.: katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, kościół św. Błażeja (Msza św.), Pałac Wielkiej Rady, Brama Pile, Wielka Fontanna Onufrego. Po południu przyjazd do Neum , czas wolny na plażowanie i odpoczynek nad morzem. Wieczorem powrót do Medjugorje , obiadokolacja , nocleg.


6 dzień Po śniadaniu, przejazd do Sibenika, najstarszego chorwackiego miasta na wybrzeżu adriatyckim. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych budowli w tym kraju – katedry św. Jakuba, Msza św. Po południu wyjazd w drogę powrotną ( nocny przejazd).

 

7 dzień. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach  południowych.

 

 

W ramach odpłatności organizator zabezpiecza:

  • Przejazd komfortowym autokarem 
  • 5 noclegów w hotelach *** ( pokoje 2,3 osobowe) 
  • 5 śniadań , 5 obiadokolacji 
  • Lokalnych przewodników ( Mostar , Dubrovnik ) 
  • Opiekę pilota 
  • Opiekę księdza 
  • System tour guide ( słuchawki) 
  • Bilety wstępu na wodospady
  • Ubezpieczenie NW i KL ( 10000euro)

 

Uwaga! Wystarczy dowód osobisty ważny min. 3 miesiące !