Fatima - samolotowa pielgrzymka - 2015

sobota, 15 listopad 2014

LIZBONA – ALJUSTREL – FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – REJS W PORTO – SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA – COIMBRA – SINTRA – COBO DE ROCA  –  CASCAIS – LIZBONA

 

 

Dzień 1: Wylot do Lizbony

Spotykamy się na lotnisku. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Portugalii …. Lądowanie w Lizbonie o ….. Transfer do Hotelu w Lizbonie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 2: Lizbona

Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Portugalii – Lizbony. Podejdziemy do: Kościoła p.w. Św. Antoniego, gdzie urodził się św. Antoni. Msza Św. W tym dniu zobaczymy także perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów, słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie przejedziemy do centrum Lizbony, urokliwymi uliczkami podejdziemy do Katedry gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta – św. Wincenty oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorem, po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami. Nocleg.

 

Dzień 3: Aljustrel,  Fatima

Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Aljustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Następnie weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Następnie udamy się do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzimy: Kaplicę Objawień - serce tego sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Msza Św. w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata. Wieczorem zakwaterowanie w Hotelu w Fatimie, obiadokolacja i nocleg. Wieczorem, po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.

 

Dzień 4: Batalha,  Alcobaca,  Nazare,  Fatima

Rano po śniadaniu i Mszy Świętej udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV - XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę UNESCO. Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio.  Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki  N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Wieczorem wrócimy do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg w Hotelu. Wieczorem, po kolacji uczestniczyć będziemy w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.

 

Dzień 5: Rejs w Porto,  Santiago de Compostela

Śniadanie w hotelu. Następnie przejedziemy do Hiszpanii do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się w Porto, największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, cudownie zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Zasmakujemy widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece” jak nazywana jest Douro. Następnie przejedziemy do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.  

 

Dzień 6: Bom Jesus - Braga, Coimbra, Fatima

Rano, po śniadaniu wyjedziemy z Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się na obrzeżach miasta Bragi – dawnej siedziby Prymasa Portugalii. Nawiedzimy sanktuarium Bom Jesus, co oznacza Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry, do sanktuarium prowadzą słynne, blisko 116 metrowe schody.  Następnie przejedziemy do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290 r. uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Po zakończonym zwiedzaniu wrócimy do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem uczestniczyć będziemy w przepięknym nabożeństwie różańcowym z lampionami. Nocleg. 

 

Dzień 7: Sintra,  Cabo da Roca,  Cascais

Rano po śniadaniu przejedziemy do Sintry, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W centrum zobaczymy Pałac Narodowy. W tym dniu udamy się także na Cabo da Roca - przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską,  wznoszący się na wysokość 140 m ponad falujący Atlantyk, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Następnie przejedziemy trasą nadmorską, zatrzymując się na odpoczynek w miejscowości Cascais. Wieczorem przyjedziemy do hotelu w okolicy Lizbony. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 8: Portugalia - Polska

Wcześnie rano przejedziemy na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Warszawy o godzinie ... Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie godzinie …. Zakończenie pielgrzymki.

 

Cena: od 2 990 zł/os do 3290 zł / os ( cena uzależniona od terminu )

 

CENA ZAWIERA:

 • Przelot portugalskimi liniami lotniczymi na trasie:  Warszawa – Lizbona – Warszawa,
 • Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;
 • 7 noclegów w Hotelach*** (komfortowe pokoje 2-osobowe z łazienkami)
 • Wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
 • Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (15.000 EUR), NNW (7.000 PLN), bagaż (800 PLN)
 • Opiekę polskojęzycznego pilota;
 • Codzienna Msza św.;
 • Podatek VAT.

 

CENA NIE ZAWIERA: 

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu, taksy klimatycznej (100 euro/osobę – kwota płatna u pilota w autokarze, z której na koniec pielgrzymki pilot się rozlicza); 
 • transferu autokarem na lotnisko w Warszawie;
 • napojów do obiadokolacji; 
 • dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych;
 • świadczeń nie wymienionych w ofercie.